На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270033   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

В УЖГОРОДІ ГОТУЮТЬСЯ ДО КНИЖКОВОГО МИКОЛАЯ

6 декабря 2007 года.

    
     У вівторок, 4 грудня, о 14.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться презентація програми 6-ої ужгородської книжкової виставки-ярмарку «Книжковий Миколай», що проходитиме 13-14 грудня у спорткомплексі «Юність».
     
     День святого Миколаю асоціюється перш за все із дітьми та подарунками, — поділився член оргкомітету конкурсу професор Сергій Федака. На ужгородському книжковому Миколаї діти побачать багато цікавого і кольорового, чого нема у Закарпатті. А узагалі це свято, як декларують організатори, усіх, хто створює, читає та розповсюджує українську книгу. Крім того, це чудова нагода знайти для себе чи в подарунок нову книгу за ціною виробника, зустрітись із популярними українськими письменниками, побувати на численних презентаціях книг, виставках книжкового дизайну та графіки.
     Мисткиня Одарка Долгош нагадала, ярмарок вже вшосте проводять громадська організація «Нова форма», обласна наукова універсальна бібліотека та управління культури Закарпатської ОДА. «Книжковий Миколай не звалився нам з неба, ми його організовуємо, при чому на громадських засадах, — зауважила О. Долгош. — Це не комерційна акція. А з кожним роком фінансовий бік справи ускладнюється ще більше». Добровільна пожертва, яку вносять видавництва для участі у ярмаркові — до 200 грн. за два дні. 8 тисяч гривень виділило управління культури, але майже половину суми забирає акція для сільських бібліотек. У результаті обласного конкурсу, 3 найкращі сільські бібліотеки отримають книги, а переможниці подарує комп’ютер із принтером Віктор Балога.
     Традиційно, у рамках ярмарку проводитимуться виставки та конкурси, наприклад, «Мистецтво книги». Як прокоментувала Одарка Долгош, «Нова форма» презентує не лише літературний зміст, а й форму книги. Адже видавець, ілюстратор, художник завжди перебувають у тісному зв’язку із автором. А зміст без оформлення — це ще далеко не книга. Крім того, гості побачать фотовиставку Аліси Кондратенко, виставку перших періодичних видань на Закарпатті, виставку книжкової ілюстрації та творів живопису і графіки «Від Андрія до Миколи» — Одарки Долгош, Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько, Надії Пономаренко, Наталії Сіми-Павлишин.
     Людмила Григаш, директор Закарпатської обласної наукової бібліотеки повідомила, що штаб-квартира дійства знаходиться у бібліотеці. Наразі вже зареєстровано 28 учасників, у тому числі, поряд з іменитими, видавництво, яке поки видало лише одну книгу. Окрім закарпатських видавців будуть також видавництва з Києва, Львова, Івано-Франківська, Хмерницька, Тернополя. Літературні гості — Ірен Роздобудько, Юрко Іздрик, Володимир Єшкілєв, авторитетні знавці книги Галина Родіна та Костянтин Родік, науковці із Української академії друкарства, письменники із Словаччини та Угорщини.
     Представлені будуть також книгарні. З року в рік на ярмаркові продається все більше книг. Проте його найбільшим досягненням організатори вважають те, що ярмарок досі живий.
     Сергій Федака повідомив, що поряд з патріархами, як то лауреат премії ім. Шевченка Марія Матіос, приїде і 20-літня авторка Ярослава Литвин, яка проте видала вже 2 прозові книги.
     На Закарпатті у 2007-му книг вийшло менше, ніж минулоріч, засвідчив С. Федака. Але помітний величезний якісний ривок. «Складається враження, видавці працюють на «Книжкового Миколая», намагаючись виграти у конкурсі «Мистецтво книги», припустив Сергій Федака.
     
     

Hanna Tarkanij (Palanok)
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ