На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270032   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

Кіровоградські журналісти знають чому зросли ціни на яйця!

13 декабря 2007 года.

    
     Днями представники обласних засобів масової інформації, в рамках виїзного засідання Кіровоградського прес-клубу реформ, побували на ВАТ “Кіровський”, підприємстві, основним видом діяльності якого є виробництво курячих яєць. Саме там в комфортних умовах утримується близько 400 тисяч курей порід “Хайсекс” та “Ломан”, кожна з яких щорічно несе в середньому 308 яєць.
     
     Як розповів Олександр Ушаков, виконуючий обов'язки директора ВАТ “Кіровський” собівартість одного десятка курячих яєць на сьогодні складає 3, 70 – 3,80 грн.
     
     “Ціна реалізації яйця залежить від вартості енергоносіїв, бензину та кормів для птиці. На сьогодні ми продаємо десяток в середньому по 4 гривні, але вартість ще зростатиме. Продаються яйця в основному на ринках нашого міста та області, але вже за ціною, яку встановлюють самі реалізатори”, - розповів Олександр Ушаков. За словами пана Олександра підприємство постійно контролюють ветеринарна та санітарна служби, ведеться контроль антимонопольного комітету та податкової. Але не залежно від цих перевірок підприємство реалізовує продукцію з мінімальною націнкою, навіть не дивлячись на те, що конкурентів ВАТ “Кіровське” в області немає. Це єдина фабрика, яка забезпечує населення курячими яйцями місцевого виробництва.
     На сьогодні працівники ВАТ “Кіровське” отримують досить високу заробітну платню. Це в середньому 1500 – 2000 грн. “Саме тому, - каже керівник підприємства Олександр Ушаков, - ми маємо можливість підбирати співробітників”.
     
     А в майбутньому ВАТ “Кіровське” планує наростити поголів'я курей до 1 мільйона, взяти в оренду 2 тисячі гектарів землі та побудувати власний комбікормовий завод. Адже нині корми закуповуються у Черкасах, а це дуже дороге задоволення, оскільки пов'язане з транспортуванням. Та є один великий длюс - цей корм гарної якості, без шкідливих добавок, тож кури, які втрачають темпи яйценосності здаються на м'ясокомбінат. Вартість такого комбікорму 1700 грн. за тону. А щоб нагодувати курей потрібно 45 тон комбікорму в день.
     
     А ще підприємство думає над тим, щоб налагодити співпрацю з супермаркетами. Для цього навіть ведеться пошук виробників упаковок для цієї продукції. Вартість однієї пластикової упаковки на десяток яєць 50-70 копійок, а паперової 30.
     
     Ось так сьогодні розвивається ВАТ “Кіровське”. А кілька десятків років тому підприємство розпочинало свою діяльність з вирощування свиней. Як розповів Володимир Кулик, начальник аграрного відділу, професіонал з великим стажем роботи, саме тут згодом займалися розведенням племінних порід курей, а потім переключилися на реалізацію яєць. “За рік ми реалізовували від 18 до 25 млн. яєць”, - розповів Володимир Кулик.
     
     Сьогодні ВАТ “Кіровське” є підприємством закритого типу. Всі кури своєчасно вакцинуються, отримують вітаміни та всі необхідні корми. Цікавим є те, що працівники підприємства не мають права тримати птицю вдома, щоб уникнути потрапляння на птахофабрику будь-якої інфекції. Все це є гарантією якісної здорової та корисної продукції для населення. А найближчим часом планується провести реконструкцію пташників, де буде розміщено промислове поголів'я птиці. Нині активно запроваджуються нові технології з використанням нового обладнання: механізоване поїння та годівля курей, збір яєць.
     
     Автор - Ася Цуркан
     

Вікторія Талашкевич
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ