На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270033   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

Кіровоградщина непогано справилась із тестуванням!

8 июля 2008 года.

    
     Про це під час чергового засідання прес-клубу, присвяченого темі „Чи допомагає зовнішнє незалежне тестування уникнути корупції?!”, розповіла Антоніна Анатоліївна Кендюхова, заступник директора з питань моніторингу якості освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського.
     
     За її словами, результати, які показали школярі, досить непогані. „Від учнів окремих районних шкіл ми навіть не очікували таких гарних результатів, тож наступного року, можливо, деякі школи стануть спеціалізованими, з’являться профільні класи”, - говорить Антоніна Анатоліївна.
     
     Валентин Сотніков, керівник центру довузівської підготовки Кіровоградського національного технічного університету, відповідаючи на питання журналістів, підкреслив, що тестуванні дійсно дозволяє виявити найбільш талановитих учнів, але додав, що проблеми, які виникають під час конкурсу сертифікатів представників пільгових категорій, викликані не стільки низькими балами, що їх набрали представники цих категорій абітурієнтів, скільки бажанням пільговиків здавати документи саме на „престижні”, а не потрібні спеціальності. У результаті не виключено, що мінімальні 124 бали сертифікату „пільговика” можуть переважити 200-300 балів абітурієнта, який не має, по суті, узаконених соціальних привілеїв.
     
     Цій темі – вступ до внз представників пільгових категорій, – учасники прес-клубу присвятили певну частку дискусії. Адже сьогодні до Кіровоградського державного педагогічного університету, за словами Миколи Садового ,вже подали документи 14 переможців різних олімпіад, 5 дітей учасників ліквідації на ЧАЕС, 18 дітей-інвалідів, 11 сиріт, 169 дітей із сільських територій (т.зв. „по цільовому нпарвленню), 174 заяви є від дітей, що навчалися на підготовчому відділенні і теж, звісно, мають пільги. Якщо зважити на те, що у КДПУ всього біля шести сотень „державних” місць, то частка пільговиків складає біля 25%. Така ж сама, приблизно, ситуація і у Кіровоградському національному технічному університеті. До речі, Микола Петренко наголосив, що нині Кіровоградщина посіає чи не найгірше місце по показнику кількості студентів на 10 000 населення – у нас їх лише 211 (гірше тільки на Закарпатті). Тож, якщо цього року, здавши сертифікати із високими балами у столичні внз, кіровоградські діти поїдуть тужи навчатися, то через 10-15 років область втрапить просто у катастрофічну ситуацію. Такий от, місцевий патріотизм – навчайтеся на Кіровоградщині, і тоді зникне корупція, а не місцева економіка.
     

Вікторія Талашкевич
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ