На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270033   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

ЯКОЮ БУЛА ВСТУПНА КАМПАНІЯ:ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ТА КОНКУРС СЕРТИФІКАТІВ?!

25 июля 2008 года.

    
     Учасники прес-конференції, яка відбулася у Кіровограді 25-го липня, переконані, що перша частина вступної кампанії – прийом документів, робота приймальних комісій та конкурс сертифікатів – у педагогічному та технічному університетах пройшли нормально.
     
     На питання „Як відбувався прийом документів та конкурс сертифікатів?!” відповідали представники громадських організацій та вище зазначених ВНЗ – зокрема, Алла Волошина, координатор загальнонаціонального проекту „Моніторинг вступної кампанії-2008”, Віталій Завіна, проректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Микола Петренко, перший проректор Кіровоградського національного технічного університету та Володимир Бочаров-Туз, координатор проекту у місті Кіровоград, активіст Творчого об’єднання „Технології оптимального розвитку особистості” (ТО „ТОРО”).
     
     Власне, ініціатором прес-конференції якраз і стало ТО "ТОРО”, адже саме ця кіровоградська організація координує загальноукраїнський проект „Моніторинг вступної кампанії-2008”, у рамках якого коаліція громадських організацій у чотирнадцяти регіонах України спостерігає за вступною кампанією у більш ніж тридцяти державних вищих навчальних закладах країни.
     
     До речі, це перший проект такого роду в Україні, до того ж ще й підтриманий Міністерством освіти на науки. Детальніше про сам проект читайте на сайті: http://www.vstup.in.ua. Саме тут розміщена різнопланова та об'єктивна інформація про перебіг вступної кампанії у чотирнадцяти регіонах країни. Як розповідає Алла Волошина, на сайті можна не тільки почитати новини, але й повідомляти про можливі порушення вступної кампанії. Крім того, спеціалісти проекту проаналізували роботу веб-сайтів тих ВНЗ, які підпадали моніторингу. У тому числі веб-сайти КНТУ та КДПУ, з приводу яких було відзначено, що на сайті технічного університету досить скупа стрічка новин, а на сайті педагогічного університету загальний дизайн сайту мало привабливий для відвідувачів. Це доводить, що керівництво згаданих ВНЗ не ставиться, до веб-сайтів власних університетів, як до візитної картки, тому спеціалісти ТО „ТОРО” запропонували практичні рекомендації щодо того, як покращити роботу у цій сфері.
     
     Адже фахівці ТО „ТОРО” – це представники тієї ж молоді, яка вступає до вищих навчальних закладів, вчиться там на старших курсах та в аспірантурі. На їх думку, на вступну кампанію якраз і треба дивитися очима молоді – наприклад, абітурієнтів, які здавали документи. Так протягом кількох останніх тижнів фахівці організації проведи своєрідний екзит-пол – за спеціальною формою опитали понад вісімсот хлопців та дівчат, які здавали документи до приймальних комісій КНТУ та КДПУ. Володимир Бочаров говорить, що в цілому ситуація по Кіровограду склалася досить нормально, зате були свої нюанси по Україні. Так у Горлівці університет запровадив сплату у розмірі 70 грн. за складання іспитів, у декількох інших внз пропонувалося сплатити за медичні довідки, які виписувалися „на місці”. ТО „ТОРО” звернулося до Міністерства, і проблема відразу була вирішена, адже така „новація” була абсолютно незаконною. Натомість, не зважаючи на лист підтримки проекту, що його підписав Міністр Вакарчук, представників Коаліції громадських організації так і не допустили до моніторингу роботи приймальних комісій у кількох навчальних закладах. Чи говорить це про те, що там були порушення? Не обов’язково. Але прозорість роботи, безперечно, запорука того, що порушень буде мінімум. Як це є в Європі. І буде в Україні!
     

Наталя Краузе
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ