На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270033   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

Національний університет "Львівська політехніка" не оприлюднив кінцевого списку абітурієнтів, рекомендованих до зарахування, не встановивши прохідного балу!

1 августа 2008 года.

    
     
     Як повідомила представник Коаліції громадських організацій, що здійснюють моніторингу вступної кампанії у ВНЗ України Оксана Чабан (Товариство Лева, м. Львів), у Національному університеті „Львівська політехніка” не було оприлюднив кінцевого списку осіб, рекомендованих до зарахування, і не було встановлено прохідного балу.
     
     За інформацією Оксани Чабан, ще у вівторок, 29-го липня, в університеті мали бути вивішені для ознайомлення широкої аудиторії списки і осіб, рекомендованих до зарахування. Але цього не відбулося. Представники громадської організації „Товариства Лева” звернулися до секретаря приймальної комісії, який раніше обіцяв, у тому числі, видати членам Коаліції громадських організацій копії протоколів тих засідань, на яких не було спостерігачів. „Ми підійшли в обумовлений час, але протоколів не отримали. Так само як і копій списків осіб, рекомендованих до зарахування, щоб звірити зі списками тих, кого зарахували, – говорить Оксана Чабан. – Натомість, за словами секретаря приймальної комісії, виникла вказівка ректора університету не надавати нам зазначені документи. Тай й сам ректор, як нам повідомили у приймальні, пішов у відпустку”. Варто сказати, що така ситуація досить дивна. По-перше, ректор мав би бути на роботі хоча б до 5-го серпня, адже це той термін, встановлений законодавством, до якого відбувається подача скарг та апеляцій. Навіть на сьогодні вже є скарга від одного абітурієнта, який, так само як і громадські спостерігачі, не зміг побачити списки осіб, рекомендованих до зарахування, і не подав вчасно оригінали документів. Відповідно його товариш, що мав рейтинг нижчий, але подав оригінали документів – чи то інтуїтивно, чи то з чиєїсь підказки – опинився у списку осіб, зарахованих до університету.
     
     Отже, на даний час у громадських спостерігачів немає ані копій протоколів, в яких би йшлося про встановлення пограничної риски із рейтингом, який би дозволяв зараховувати абітурієнтів, ані копій списків осіб, рекомендованих до зарахування. Це дає можливість підозрювати, що таких протоколів та списків взагалі не було. А це вже серйозне порушення чинного законодавства. Від сьогодні ректор Львівської політехніки Юрій Бобало – у відпустці. На питання, хто ж виконує його обов’язки, громадським спостерігачам повідомили, що це проректор по господарській частині. Адже і перший проректор, на якого нині підготовлено звернення із інформаційним запитом, з понеділка 4-го серпня теж буде у відпустці. А в університеті, тим часом сьогодні має працювати комісія із Міністерства освіти та науки, яка приїздить у результаті вищезгадану скаргу абітурієнта. Ще один цікавий момент – за інформацією Оксани Чабан, «Львівська політехніка» ввела цікаву новацію – так звану „внутрішню міграцію” поміж факультетами (тут вони називаються інститутами). Тобто, очевидно, представники приймальної комісії або ректорату рекомендували абітурієнтам писати заяву про перехід на ті спеціальності, які не набрали необхідну кількість студентів. Таким чином, абітурієнти, не бачачи списків осіб, рекомендованих до вступу, і не маючи можливості визначити, чи їхній прохідний бал достатній, несвідомо лишали себе шансів на вступ до обраних ними факультетів.
     
     Детальніша інформація:
     Оксана Чабан, Товариство Лева,
     керівник проекту моніторингу вступної кампанії у Львові
     моб. тел: 8-097-43-444-00
     
     

Вікторія Талашкевич
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ