На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 2 июля 2022
Посетителей: 270033   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ПІДБИВ ПЕРШІ ПІДСУМКИ РОБОТИ ПРОГРАМИ ТАСІС В МАЛИХ МІСТАХ УКРАЇНИ

3 августа 2008 года.

    
     11 липня 2008 року в місті Ізюм (Харківщина), відбулася зустріч журналістів харківських ЗМІ з представниками Європейського Союзу, Міністерства економіки України, Міністерства ЖКГ та з мерами 4-х міст України.
     Ізюм було обрано для проведення міжнародного семінару, на якому було підбито підсумки реалізації першого етапу програми TACIC Європейського союзу в Україні, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
     Програма називається "Сталий територіальний розвиток в Україні". Її головне завдання - підвищення якості, доступності та стабільності надання життєво важливих послуг у визначених територіях та виявлення причин, що перешкоджають сталому розвитку. Для реалізації проекту було обрано п'ять міст: Ізюм (Харківська область), Шостка і Ромни (Сумська), Свердловськ (Луганська) та Прилуки (Чернігівська область).
     Керівник проекту з боку ЄС Бернар Фролішер розповів журналістам, що проект триватиме до 2010 року. Впродовж цього часу має бути розроблена стратегія подальшого розвитку територій. Крім цього, значна частина інфраструктури ЖКГ буде модернізована завдяки коштам програми. За його словами, сьогодні підбито перші підсумки. Протягом 1,5 року спеціалісти у сфері фінансів, експерти по створенню стратегій та вирішенню технічніх питань напрацьовували основні елементи стратегічного підходу.
     Загальний бюджет програми становить 18 мільйонів євро. З них 5 мільйонів передбачено на оплату роботи експертів, а 13 - грантові кошти на придбання устакування для сфери ЖКГ. На даний момент завершено оформлення документів, проведено тендери.
     Ізюмський міський голова Володимир Сепітій стверджує, що програма "Сталого розвитку" корисна в двох аспектах: "Кошти ЄС дозволять придбати енергоефективне обладнання, а також поєднати зусилля та ресурси міста і району. Слід зазначити, що важлива також модель розвитку, яку ми розробляємо спільно з європейськими експертами".
     Наразі в Ізюмі за рахунок програми планується переоснастити водонасосну станцію, яка не ремонтувалася з 1975 року, а також закупити нові котли для "Ізюмських теплових мереж". Устаткування застаріло не тільки фізично, а й морально. Навіть запчастини до котлів та насосів вже не виробляють. На ці цілі планується витратити 3,7 мільйона євро.
     За словами Бернара Фролішера, він задоволений співпрацею на всіх рівнях. "Зустрічаючись з мерами міст, - говорить пан Фролішер - чиновниками вищого рівня, ми всюди мали плідну розмову та добрий результат. Єдиний недолік, що гальмує впровадження проекту - це недосконале законодавство, особливо в сфері податків". Тим не менше, і українська сторона, і спеціалісти ЄС впевнені, що результати впровадження програми дозволять не тільки покращити рівень життя на вибраних територіях , а й розробити загальноукраїнську модель сталого розвитку міст та районів.
     
     Ольга ШИМКО
     
     
     

Ольга Шимко
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ