На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Воскресенье 9 августа 2020
Посетителей: 227032   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ И ОБЪЯВЛЕНИЯ

«НІЖКИ БУША» МОЖУТЬ НЕГАТИВНО ПОЗНАЧИТИСЯ НА ЗДОРОВ’Ї СПОЖИВАЧА

29 августа 2008 года.

    
     Тему інтервенції американської курятини на український ринок, її впливу на економіку та здоров’я споживачів активно обговорювали під час засідання Волинського прес-клубу.
     Всередині липня цього року за посередництвом Держкомрезерву в роздрібних мережах з’явилися курячі стегенця зі США. Іх стартова ціна – 10 грн 72 коп за кг, щоправда, реалізатори ставили трохи вищу – до13 грн за кг. На волинських базарах щодня виростають черги, як за радянських часів, і викладену продукцію моментально змітають. Проте, чи багато громадян замислюється над тим, чи якісна це продукція і чому американська, а не своя?..
     Як повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Ксенофонт Мартинюк, за останні 5-6 років виробництво птиці зросло у 30 разів. При тому, для вирощування і переробки м’яса птиці волинські виробники використовують сучасні технології, і цей процесможна проконтролювати.
     А що ми отримуємо з Америки? За словами заступника начальника головного управління ветеринарної медицини Волинської ОДА Анатолія Тимофіюка, ветеринарна служба Волині не проводить контролю «ніжок Буша», оскільки вона має право контролювати лише той товар, який завозиться через волинські кордони. Американська курятина прийшла на Волинь через одеські кордони, тож контролю підлягає лише вхідна документація – наявність/відсутність ветеринарного свідоцтва, посвідчення про якість, накладних, за якими отримана продукція.
     Який хімічний склад стегенець – таємниця, яку ніхто не розкриє. Водночас головний ветеринарний лікар ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» агропромгрупи «Пан Курчак» Ігор Сасовський переконаний – вітчизняна продукція краща. За отриманою ним інформацією, репутація компанії-виробника «ніжок Буша» Tyson Foods Inc викликає занепокоєння: у квітні 2008 року управління Федеральної служби РФ з питань ветеринарного та фітосанітарного нагляду у Томській області вилучило 60 тонн курячих стегенець через завищену концентрацію миш’яку. Чи гарантовано, що ми отримали якісний товар? Ігор Сасовський застерігає, що перші партії продукції можуть бути якісними, але наступні, як правило, бувають уже сумнівної якості, без супроводжуючих документів, проходити поза митним контролем тощо.
     Але наші громадяни зазвичай не запитують у реалізаторів жодних документів, так само як не задумуються над тим, чому американське дешевше. «Яка курка за 43 дні виросте до 3,5 кг? Лише на антибіотиках та інших добавках. Наша птиця за цей період набирає 2-2,5 кг. А чому до нас везуть лише стегенця? По-перше, в Америці філе птиці вдвічі дорожче, по-друге, в ніжках найбільше накопичення стероїдів,» – зазначив Ігор Сасовський. А відомо, що антибіотики пригнічуюють імунну систему, а стероїди при споживанні більше двох разів на тиждень можуть викликати онкологічні захворювання.
     Не варто думати, що це трапиться відразу. Згадані препарати та ГМО, які містяться майже у всій американській продукції (в тому числі і «ніжках Буша»), – це бомба сповільненої дії, про наслідки якої ми можемо лише здогадуватися.
     Та навіть якщо американські стегенця і справді не містять шкідливих речовин, то глибоке замороження дорівнює вмісту 15 % води плюс пришвидшений темп мікробного зараження, що вже не корисно для організму і фінансово не дешевше, порівняно з продукцією волинських виробників, які реалізують охолоджену продукцію, термін зберігання якої 72 год (при глибокому заморожуванні – 50 років!).
     То чи не варто українському споживачу самому подбати про власне здоров’я – поцікавитись у реалізатора про наявність відповідних документів? А ще – замислитись, що дешеве – це завжди гірше, що дешеве – це черговий політичний піар, який аж ніяк не сприяє розвитку українського товаровиробника, та завдати непоправної шкоди генетичному коду нації…
     

Богдана Стельмах
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2020 ЦПТИ, ИСКМ