На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251207   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

Журналісти Кіровоградщини дізналися більше про програми міжнародного академічного обміну та трудової еміграці у сферах відносин між Україною та Чехією

    
     Тільки нещодавно, у середині листопада, ми відзначали Міжнародний тиждень освіти. Тому і чергове засідання прес-клубу – це, в першу чергу, можливість обговорити переваги міжнародної освіти та обміну досвідом. Означені питання цікавлять не тільки працівників освітніх закладів – зараз міжнародна освіта стосується всіх, і кожен із нас прагне отримати досвід своїх зарубіжних колег, вдосконалити свій рівень знань у професійній сфері та передати ці знання колегам і молодшому поколінню.
     “Протягом Міжнародного тижня освіти у всьому світі проводяться різноманітні заходи”, - розповів на засіданні головуючий Володимир Мощинський – “І ми вирішили не відставати, а провести засідання з цієї теми із залученням доповідачів асоціації “Гольфстрім” ті їхніх чеських партнерів, організації “Гоу Стаді”.
     На чергове засідання прес-клубу були запрошені: Вікторія Поляновська, директор Міжнародної агенції “Погляд Next”, Кіровоградське представництво Асоціації “Гольфстрім”, Олена Надутенко, керівник Асоціації “Бізнес-леді”, Світлана Аксьонова, керівник відділу освіти за кордоном Асоціації “Гольфстрім”, Харків, Радан Юнгер, Асоціація “Go Study”, партнер “Гольфстріму” (Чехія) та Олександр Ключніков, Асоціація “Go Study”, партнер “Гольфстріму” (Чехія).
     Як розповіла Вікторія Поляновська, організація “Гольфстрім” вже довгий час працює у сфері здійснення програм міжнародного обміну і направлення юнацтва на безкоштовне та платну навчання до Чехії. Адже саме Чехія – це одна з небагатьох країн, яка за короткий проміжок часу змогла створити стабільну і сильну економіку, а в травні цього року увійшла до Євросоюзу!
     “Що саме хочуть отримати наші кіровоградські студенти, їдучи за кордон?” – про це детальніше зупинилася Олена Надутенко, чия асоціація “Бізнес-Леді” вже тривалий час співпрацює із “Гольфстрімом”, надаючи мешканцям міста інформацію про потреби та сучасні вимоги абітурієнтів. Харків’янка Світлана Аксьонова розповіла, що програма орієнтована в першу чергу на випускників середніх шкіл та студентів, адже для вступу до вузу в Чехії потрібно мати атестат зрілості. До того ж навчання в чеських державних вузах буде для юнацтва безкоштовним, а навчання у недержавних закладах коштуватиме від 900 євро на рік.
     За словами Радана Юнгера, після трьох років навчання у комерційному вузі в Чехії, студент отримує диплом бакалавра має практичні навички, щоб почати власну кар’єру на підприємствах Чехії. Ця можливість у студентів, котрі закінчують державні вузи (де навчаються п’ять років), відсутня. Втім, хлопці та дівчата можуть розраховувати на підтримку Асоціації “Go Study” на всіх етапах, додав Олександр Ключніков.
     Окрім того, запрошені на засідання прес-клубу гості, детальніше розповіли про довгострокову комплексну програму еміграції в Чехію для лікарів. Адже, у зв’язку зі вступом до ЄС, багато чеських лікарів переїздять до більш благополучних країн Європи і в державі спостерігається серйозний дефіцит медичного персоналу. Тому програму, про яку йшла мова на засіданні прес-клубу, створена для лікарів, які мають повну вищу освіту та досвід роботи за спеціальністю (окрім психологів та психотерапевтів) і перебувають у віці до 40 років.
     Як додав Олександр Ключніков, дипломи українських лікарів піддаються нострифікації, після чого спеціаліст заключає угоду і починає працювати. У лікарів України досить високі шанси отримати роботу в Чехії, стверджує пан Олександр, втім ключовим моментом підписання трудового контракту є знання чеської мови, курс якої пропонує Асоціація “Go Study”.
     Детальніше про програми навчання та еміграції до Чехії читайте у місцевій пресі: газетах “Україна-Центр” та “Страна совєтов”, “Ведомости Плюс” та “Служба зайнятості”, “Наша Газета” та “Зоря”, а також дивіться у передачах на телевізійному каналі “Кіровоград”.
     Також всі консультації з вищезазначених питань можна отримати на віртуальній сторінці: www.chemodan.com.ua або за телефоном у Кіровограді: 8 (0522) 357-920 та в Харкові: 8 (057) 717-51-77.
     

4 декабря 2004 года.


Рейтинг статьи:   (3,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ