На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251207   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

ЧИ Є НАСПРАВДІ ЕКОНОМІЧНА КРИЗА В УКРАЇНІ ТА НА КІРОВОГРАДЩИНІ ЗОКРЕМА?

    
     Економічна ситуація у нашій державі напряму залежить від політичних подій, що розгортаються на теренах країни. Кожного дня з екранів телевізорів ми чуємо слова про стабільність та передбачуваність ситуації, а вжитті часто стикаємось із прямо протилежним станом речей. Як поводяться підприємці у такі ситуації? Що робить влада, аби запобігти конфлікту інтересів? На чому концентрують увагу громадські організації?
     Про те, якою насправді є ситуацію на Кіровоградщині з точки зору місцевих представників малого та середнього бізнесу, а також про перспективи виходу з кризи йшлося на плановому засіданні Кіровоградського прес-клубу за участі Сергія Бедзая (голова Асоціації підприємств промисловості, торгівлі та громадського харчування у Кіровоградській області), Олени Залевської (заступник голови обласної організації “Федерації Профспілок України”), Ельвіри Левченко (керуюча відділенням “Укрсоцбанку”), Анатолія Ворони (віце-президент Асоціації, керівник підприємства “ІНСЕР”), Валерія Колесника (керівник “Центру політичних зв’язків”) та Сергія Зятіна (радник податковий служби).
     Засідання відбувалося 10 грудня у приміщенні Бізнес-центру Асоціації та виявилось досить цікавим і насиченим: інформацією, фактами та емоціями. Адже, як повідомляло нещодавно обласне управління статистики, у цілому по Кіровоградщині рівень збиткових підприємств зменшився, якщо порівняти ситуацію з минулорічною. Очевидно, що це має забезпечувати загальне фінансове оздоровлення економіки області. Втім, як стверджують фахівці Асоціації підприємств промисловості, торгівлі та громадського харчування, на Кіровоградщині спостерігається зменшення обсягів випуску продукції, нестача оборотних коштів, старіння матеріальної бази та загальне підвищення цін. Однак, і Сергій Бедзай, і Анатолій Ворона стверджують, що загрози економічної кризи немає. ”Два тижні страйків та мітингів не вплинули на економічну ситуацію нашої області” – стверджує Ворона. Єдине, в чому вони обидва не впевнені, так це у стабільності долара, а, відповідно, і гривні.
     Протилежну позицію стосовно цього займає Ельвіра Левченко. Як керуюча відділенням ”Укрсоцбанку”, вона впевнена, що збережений валютний резерв Національного банку та розумна фінансова політика зможуть утримати долар принаймні протягом найближчого півроку. ”У перші дні грудня я написала десятки листів до наших закордонних банків-контрагентів, щоб заспокоїти їх і підтвердити, що ситуація стабільна і передбачувана. Якби не популістські висловлювання перших осіб держави про буцімто фінансову кризу, ми б не мали того ажіотажу серед населення, яке призвело до накопичення у населення великої валютної маси і зняття коштів з депозитів!” Заспокоїла пані Ельвіра журналістів і стосовно кредитування, бо, за її словами, нині ”Укрсоцбанк” отримав на область додатково 15 мільйонів гривень для потреб кредитування фізичних та юридичних осіб.
     Повертаючись до питання захисту представників малого та середнього бізнесу від свавілля влади, Олена Залевська категорично висловилась щодо необхідності консолідації зусиль ФПУ та Асоціації. ”Ми передбачаємо ріст безробіття у 2005 році” – говорить вона, - ”До того ж на Кіровоградщині невисока середня зарплата і відбувається фактична експлуатація людей. Якби ми (громадські організації – авт.) не були розпророшені і працювали разом, ситуацію можна було б виправити!”
     І справді, ситуація із експлуатацією населення вражає: тільки за останні 1,5 року ціна патентів для підприємців зросла у 4-5 разів; існують значні привілеї для представників влади і місцевого самоврядування у довгостроковому орендуванні земель і будівель; приховується інформація про надходження та розподіл коштів бюджету. До того ж, як розповів пан Бедзай, якщо раніше обласна влада дослухалася до прозицій підприємців у сфері регуляторної політики та приймала участь у конференціях і з’їздах, то нині бізнесмени відчувають абсолютне ігнорування їх інтересів і їх голосів. ”Як результат, ми бачимо зневіру кіровоградців до здатності алди впливати як на економічну, так і на політичну ситуацію” – додав Сергій Андрійович. Можливо, погоджується керівник “Центру політичних зв’язків” Валерій Колесник, це пов’язано із політичною ситуацівєю в країні та області. ”Вже кілька разів ми спостерігали, як людей змушували вступати до тієї чи іншої партії, залякуючи фінансовими та економічними проблемами у разі відмови” – говорить він.
     Тому, як висновок зустрічі, опозиція економічна має зміцнювати опозицію політичну. Контроль за владою не тільки з боку громадських організацій, але й з боку малого та середнього бізнесу (а не корумпованого великого бізнесу!) дасть всім очікуваний результат: стабільність економіки і економічний розвиток.
     

13 декабря 2004 года.


Рейтинг статьи:   (3,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ