На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251212   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Елена Пергун

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ МИКОЛАЇВЩИНИ НА ШЛЯХУ ПОЗИТИВНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ.

    
     Великі перспективи в Миколаївській області відкриває національна програма „Розвиток соціальної взаємодії між закладами культури та НДО, впровадження якої здійснюється Центром сприяння суспільним інноваціям (ЦССІ) в партнерстві з управлінням культури Миколаївської облдержадміністрації. Співпраця та реалізація проектів Центру сприяння суспільним інноваціям з Управлінням культури набуває сили, й на сьогодні все більша підтримка та розуміння відчувається з боку районних закладів культури. Шлях до здійснення завдань та досягнення результатів - реалізація ЦССІ проекту „Інтеграція місцевих громад” за підтримки Фонду „Євразія” за рахунок коштів, наданих Агентством із Міжнародного Розвитку США та Фонду Ч. С. Мотта. Головною метою проекту є розвиток інформаційно - методичної мережі на базі закладів культури та бібліотек. Першим важливим кроком до впровадження в Миколаївській області програми є створення інформаційно-консультативних пунктів (ІКП), які будуть джерелом інформації серед зацікавлених організацій галузі. Поширення навчальних матеріалів, обмін досвідом на сторінках видань НДО-Інформ та Інтернет-платформах щодо вирішення соціальних проблем в інших регіонах Украйни, використання матеріально-технічного, кадрового та організаційного ресурсів через створювану мережу ІКП, що буде діяти на постійній основі - для більшої частини громадськості це чи не єдина можливість підвищити професійний рівень, отримати досвід та корисну інформацію, що так важливо в процесі розбудови та становлення громадянського суспільства. Важливість та актуальність даного механізму співпраці підкреслюють і керівники районних будинків культури та бібліотек, підтверджуючи, що в глибинці, дійсно, ініціатив багато, та бракує спроможності реалізувати їх через відсутність достатньої інформаційної, методичної, організаційної, підтримки та практичного досвіду щодо реалізації програм. Для вирішення багатьох проблем важливо їх розуміння. Для багатьох не секрет, що в наші часи постійних перетворень закладам культури доводиться також нелегко: треба постійно доводити свою важливість та значимість для громади. Навіть у такому становищі розуміння необхідності змін є дуже важливим та неминучим, що і відзначили представники районних закладів культури, і ці зміни не повинні пройти осторонь закладів культури.
     У ході трансформації закладів культури у відповідності до сучасних потреб нагальною потребою є розширення професійного профілю й керівників цихзакладів, причому необхідно обрати такі форми навчання, які б відповідали критерію вартість/ефективність. Наразі оптимальним і вже апробованим методом навчання є спеціалізовані тренінгові курси, які орієнтовані на навчання дорослих досвідчених людей. Саме такі тренінги відбулися в Миколаєві в рамках проекту „Інтеграція місцевих громад” за назвою „Методика надання інформаційно консультативних послуг місцевим НДО” за підтримки Фонду „Євразія” та в рамках проекту „Воскресіння ідей” тренінг „Інформаційно - методична підтримка місцевих ініціатив”, реалізація якого стала можливою завдяки підтримці ІСАР „Єднання”. Дані заходи стали можливими також завдяки професіоналізму наших Кіровоградських колег і партнерів - тренерів Льва Абрамова, директора Інституту соціокультурного менеджменту, та Людмили Станкевич, президента Центру підтримки творчих ініціатив, яка, до речі, є ініціатором національної програми „Розвиток соціальної взаємодії між закладами культури та НДО”. Більш ніж 20 представників районних закладів культури і бібліотек мали можливість отримати практичні навички роботи з громадськістю.
     Впровадження національної програми в Миколаївській області стало можливим завдяки об’єднанню зусиль неприбуткового сектору ЦССІ, ЦПТІ, ІСКМ, ЦПОКІ, державних структур Управління культури, районних закладів культури і бібліотек та підтримці міжнародних донорів, а саме: Фонду „Євразія” та ІСАР „Єднання”.
     Можемо з упевненістю сказати, що тільки об’єднавши зусилля, можливо досягти певних результатів.
     

15 декабря 2004 года.


Рейтинг статьи:   (3,5)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ