На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251207   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Ирина Батура

ЗМІ + НДО = дружба!

    
     Рік тому завершився проект Кіровоградського Інституту соціокультурного менеджменту „Розвиток незалежного інформаційного простору в Україні”, під час якого група кіровоградських журналістів мала можливість познайомитись з досить новою сферою життя нашого суспільства – громадським, або, як його ще називають, третім сектором. Під час інформаційних сесій, тренінгів та конференції за участю представників НДО Кіровоградської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, для багатьох з них, здавалося б, загальновідома тема набула нового змісту, деталізувалася, втілилась у конкретні приклади.
     З допомогою керівників проекту та ведучих тренінгів Льва Абрамова та Людмили Станкевич журналісти знайшли відповіді на головні для них питання, зрозуміли, що громадські організації є реальною силою у вирішенні соціальних проблем, що це нова консолідуюча сила нашого суспільства, і що вони, як представники засобів масової інформації, мають спільну мету та гарні перспективи для співпраці з представниками громадських організацій.
     В результаті проекту в кіровоградських мас-медіа значно збільшилась кількість публікацій, що розповідають про життя та діяльність НДО, завдяки чому зросла поінформованість громадян щодо того, як можна захистити свої права та вирішувати проблеми власними силами.
     Крім того журналісти і працівники Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) та Центру підтримки творчих ініціатив (ЦПТІ) настільки здружилися в ході проекту, що навіть через рік знаходять привід і можливість зустрітися, поділитися один з одним своїми думками, новими ідеями, згадати, як все починалося...
     Пропонуємо вам, шановні читачі, кілька думок журналістів, висловлених на недавній зустрічі.
     Лариса Здір, кореспондент обласної газети „Народне слово”
     Участь у проекті дала мені унікальну нагоду, по-перше, ближче познайомитись з колегами з різних видань, у тому числі з різних регіонів України, поспілкуватися з ними, обмінятися думками, по-друге, суттєво розширити коло та „географію” тем для власної роботи, по-третє, здобути цікаву інформацію стосовно діяльності громадських організацій та об’єднань. Серед героїв моїх публікацій частіше почали з’являтися громадські діячі – мені стало набагато легше спілкуватися з ними, я краще розумію їх прагнення та специфіку діяльності.
     Руслан Худояров, кореспондент інформаційної агенції „Комівояжер”
     На першому тренінгу за проектом ІСКМ я і мої колеги – журналісти в більшості своїй були новачками в цій темі. Багато хто з нас не вірив у саму ідею НДО, і організатори нас буквально переконували. На другому ж тренінгу, за участю журналістів з інших областей ми вже були активними помічниками тренерів. Навчаючись самі, ми навчали колег з Дніпропетровська та Миколаєва.
     Виявилося, що за кілька місяців журналістської роботи у правильному напрямку (а я впевнений, що співпраця з НДО – це правильний напрямок) ми стали досвідченими і переконаними прихильниками громадського руху.
     Олена Нікітіна, головний редактор інформаційної агенції „Комівояжер”
     Після участі в семінарах, моя зацікавленість громадськими організаціями, їх можливостями і проблемами зросла в кілька разів. В нашій агенції одразу з’явилася база даних обласних організацій НДО, яку ми регулярно поповнюємо інформацією з органів юстиції про новостворені організації. За власною ініціативою ми зв’язуємось з „новачками”, намагаємось допомогти їм, зокрема інформаційно.
     А не так давно у нас виникла ідея обмінюватися новинами з життя НДО з нашими колегами по мережі інформаційних агенцій, виявилося, що в інших регіонах громадським організаціям приділяється не така серйозна увага, як в нашому. І це дало свої результати -на сьогоднішній день ми маємо можливість щоденно інформувати зацікавлених осіб про життя і діяльність НДО Кіровоградщини та інших регіонів нашої країни.
     Вікторія Талашкевич, президент Кіровоградської обласної ліги інтелектуального розвитку ”КОЛІР”
     Моє знайомство з діяльністю Центру підтримки творчих ініціатив та Інституту соціокультурного менеджменту розпочалося тоді, коли я дізналася про довідник НУО, який готувала Людмила Станкевич спільно зі своїми колегами. Тоді, як віце-президент Кіровоградської обласної ліги інтелектуального розвитку ”КОЛІР”, я прагнула, щоб інформація про нашу молодіжну організацію також була у тій брошурі.
     Пізніше я ближче познайомилась з діяльністю ЦПТІ під час візиту до США у рамках програми “Громадські зв’язки” (проект “Гармонія”) разом з президентом цієї організації Людмилою Станкевич. Ми багато спілкувалися там і ідея створення консультативних пунктів на базі закладів культури здалася мені досить перспективною і оригінальною, бо я добре знала, як занепадав Будинок культури у моїй рідній Новоукраїнці.
     Після повернення до Кіровограда я почала співпрацювати з ЦПТІ та ІСКМ як журналіст обласної телерадіокомпанії і щотижневика “Наша газета”. Ми створили чимало актуальних і цікавих матеріалів про неурядові організації у районах Кіровоградщини, які брали участь у проектах Центру підтримки творчих ініціатив.
     Отже, на початку проекту ІСКМ „Розвиток незалежного інформаційного простору в Україні” я вже була не просто обізнаним з цих питань журналістом, але й активним учасником громадського руху. І все ж, завдяки участі у тренінгах, мої знання з цієї теми поглибились, набули системного характеру, а головне - я мала можливість не тільки познайомитись із колегами з Миколаївської та Дніпропетровської областей, Польщі та Росії, але й багато дізналася нового про менеджмент НУО, про фінансові аспекти діяльності третього сектору, про важливість співпраці ЗМІ та громадських організацій.
     Це, в свою чергу, дало поштовх до нової взаємовигідної співпраці Кіровоградської обласної Ліги інтелектуального розвитку та Інституту соціокультурного менеджменту. Йдеться про проект під кодовою назвою “Швейцарський кубок”, котрий ми реалізували за підтримки Фундації прав людини на кошти посольства Швейцарії в Україні. Разом ми надрукували перший в Україні методичний посібник з роботи інтелектуальних клубів, провели фестиваль та семінар-тренінг для керівників клубів області за участі представників Донеччини. Цей семінар також можна вважати безперецедентним, адже вперше в державі “знавці” з’їхалися не грати, а вчитися менеджменту НУО, дискутувати на теми, пов’язані із методикою проведення ігор та аспектами фінансування роботи клубів.
     Як виявилося під час семінару, таких заходів дійсно не вистачає і, думаю, надалі ми співпрацюватимемо із ЦПТІ та ІСКМ у проведенні подібних акцій на Кіровоградщині.
     Світлана Наумова,редактор тижневиків „Наша газета”та „Газети для жінок”
     Недержавні громадські організації… Що я знала про них ще рік-два тому? А майже нічого, крім того, що вони мають досить довгі та незрозумілі звичайній людині назви… Зацікавленість викликали ті НДО, які проводили конкретну роботу із жителями міста, області. Проте це були поодинакі випадки. А участь у проекті ІСКМ змусила мене замислитись над тим, а що ж насправді являють собою ці самі незрозумілі НДО.
     Не можу сказати, що участь у тренінгах одразу викликала в мене захоплення. Це було швидше спостереження, яке поступово під тиском шквалу нестримної енергії Льва Абрамова перейшло в справжню зацікавленість, я б навіть сказала в азарт. Виникло безліч запитань:
     Невже громадські організації справді можуть впливати на процеси в суспільстві?
     А чому ж ми, журналісти, так мало знаємо про них?
     А якщо й знаємо, то не пишемо?
     А якщо пишемо, то це не завжди цікаво пересічному громадянину?
     А як же викликати зацікавленість цією темою звичайного рядового українця?
     Та й взагалі, де ви, дійсно працюючі організації?
     Тренінги скінчилися, залишились на південному березі Криму перші враження, а запитання все не давали спокою… Минуло чимало часу, поки на більшість з них мені вдалося відповісти. Слід визнати, що були й розчарування, які виникли після ознайомлення з роботою деяких «паперових» НДО. Але розчарування – то невід’ємна частина пізнання. І тому в моєму професійному доробку значно зросла кількість матеріалів, присвячених тим організаціям, що працюють, інформація про діяльність яких потрібна моєму читачеві.
     …Коли в редакцію звернулася читачка з проханням допомогти їй в дійсно критичній ситуації (насилля в сім’ї), перше, що спало мені на думку: звернутися до НДО... А де я могла дізнатись про координати відповідної організації, як не у своїх друзів з ІСКМ? Лев Костянтинович Абрамов порадив до кого саме можна звернутися, розповів про структуру організацій, які займаються подібними проблемами. Інформації виявилось настільки багато, і настільки актуальної та практичної, що першим пориванням було – писати! Писати про це в кожен номер газети! Але ж інформаційно-рекламний тижневик не може дозволити собі перетворюватись на рупор з гендерних питань, а тому з часом виникла ідея створення окремої газети, яка потрібна українській жінці, яка б не лише розважала її і допомагала в побуті, а й допомагала в конкретних проблемних ситуаціях. Нею стала „Газета для жінок”.
     Сьогодні цьому виданню трохи більше місяця. І контакти з громадськими організаціями лише налагоджуються. Але я впевнена, що їхній досвід, їхня робота по захисту прав жінки буде корисною і для читачок, і для газети.
     А наостанок я, як головний редактор «Нашої газети» та «Газети для жінок», хочу сказати велике спасибі тим людям, які відкрили для мене тему НДО, допомогли розібратися в термінах і стали справжніми друзями, - дякую Вам, Леве, Людмило та Ірино. Ви подарувати мені не лише Крим, а й майбутнє.
     

28 декабря 2004 года.


Рейтинг статьи:   (4,5)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ