На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251211   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

УКРАЇНА: єдність громадянського суспільства

    
     На Форумі громадських організацій, що проходив у Харкові за ініціативи коаліції недержавних фундацій та аналітичних центрів, йшлося про переломний історичний момент, в якому нині перебуває Україна.
     Зрозуміло, що громадські організації, які є невід’ємною частиною нашого суспільства, не можуть залишатися осторонь перед- та після-виборчих подій, котрі розгортаються в Україні. Не зважаючи на те, що більшість НДО декларують свою політичну непричетність, кожен з нас – людина, а отже свідомо займає певну позицію відносно електоральних реалій сьогодення.
     Відповідно, учасники форуму, котрий об’єднав представників більш, ніж двадцяти провідних моніторингових організацій зі всієї України, переконані, що за нинішніх політичних обставин просто необхідно продовжувати свою професійну діяльність, спрямовану на поглиблення правової культури громадян, поширення інформації серед виборців у різних регіонах, спостереження і контроль за діями органів влади всіх рівнів.
     Варто сказати також, що таку цікаву ідею форуму вдалося реалізувати завдяки спільним зусиллям Міжнародного фонду “Відродження”, суспільно-гуманітарного консорціуму “Генеза”, Фонду “Європа XXI”, Українського незалежного центру політичних досліджень та Фонду місцевої демократії (Харків). Як зазначено у прес-релізі заходу, форум мав на меті проведення суспільного діалогу поміж різними регіонами та організаціями задля розробки спільної стратегії – стратегії консолідації НДО у подоланні кризи, збереження цілісності країни та безпеки держави.
     Під час відкриття форуму та засіданнь робочих груп виступали лідери та діячі різних відомих та шанованих в Україні організацій, тому мені б хотілося запропонувати читачам кілька цитат, аби передати атмосферу форуму:
     “Фактично, Україна не є унітарною державою, наприклад Крим – то є федеральний елемент. Втім, в Україні відсутня регіональна політика як така, що була б спрямована на збалансований розвиток всіх регіонів за рахунок внутрішніх ресурсів. І хоча у Верховній Раді вже давно лежить проект адміністративно-територіальної реформи, регіоналізація України не означає федералізації!” (Тарас Возняк, редактор журналу “Ї”).
     “Ми можемо безкінечно сперечатися, який регіон в Україні кращий, але завдання НДО – зробити питання взаємодії і співпраці більш прозорими і зрозумілими для громади” (Євген Бистрицький, виконавчий директор МФ “Відродження”).
     “Недоліки комунікації поміж громадянами України та неурядовими організаціями полягають нині у відсутності інформаційної культури з боку обох сторін” (Олександр Чекмишев, комітет “Рівність можливостей”).
     Під час роботи секцій мені пощастило потрапити до групи, яка обговорювала питання доступу до інформації та ролі інформаційно-комунікативних технологій на прикладі Інтернету. За словами модератора групи, Олесі Архипської (директор Інформаційної програми МФ “Відродження”) обговорення в групі мало на меті визначити переваги та недоліки існуючих інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) у донесенні до українців правдивої та неупередженої інформації як загалом про діяльність НДО на теренах держави, так і про політичну ситуацію в державі. Йшлося про діяльність НДО, спрямовану на прозорість виборів та про розповсюдження інформації щодо подій в інших регіонах. Основні виклики, які на думку учасників групи, існують нині для громадських організацій у сфері розповсюдження інформації, це пасивність НУО у використанні сучасних технологій (того ж Інтернету), відсутність фахівців у сферах PR та веб-дизайну, незадовільна структурованість віртуального простору відповідно до потреб користувачів, низька активність членів НУО у дискусіях різного роду на форумах, а також недостатність аналітичних матеріалів на противагу інформаціним.
     За результатами дискусії учасники секції “Доступ до інформації та роль ІКТ” дійшли висновку, що реальними кроками, котрі б уже з сьогоднішнього дня зробили більш ефективними, а отже і підняли популярність сайтів НУО, має стати:
     1) створення баннеру з закликом сприяти проведенню чесних і несфальсифікованих виборів;
     2) започаткування “стрічки новин” з інформацією про щоденну діяльність НУО в Україні;
     3) друк “листівок” з інформацією про поточні події в державі та регіонах, де відчувається брак об’єктивної інформації.
     Все це разом, відповідно до резолюції форуму, покладе край багаторічній практиці ігнорування владою справжніх настроїв та інтересів народу, збереже громадський мир і територіальну цілісність, а також ствердить принцип верховенства права та демократичний поступ нашої держави.
     

29 декабря 2004 года.


Рейтинг статьи: (статью пока не оценивали)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ