На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 2 декабря 2021
Посетителей: 251211   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

МАЄМО ПРАВО НА ЖИТТЯ!

    
     Як часто порушуються наші права в повсякденному житті? Чи звертаємо ми на це увагу, коли у вирі справ поспішаємо на роботу, працюємо, ходимо до магазину? Інколи ми думаємо, що це дрібниці, інколи не маємо часу або бажання відстояти своє право на щось… На що? На гідне життя.
     Зараз йдеться мова про людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ). В той час, коли, так би мовити, здоровий громадянин може відкрито говорити про ту чи іншу проблему в своєму житті, ВІЛ-позитивна людина, нахиливши голову, та боячись розголосу статусу, замовкає та тримає все в собі. Так відбувається дуже часто. І саме тому, що суспільство, в якому ми живемо, ще не може повірити, не хоче викинути з своєї голови страшні «лякали» щодо ВІЛ-інфекції (а дехто навіть не вбачає різниці між ВІЛ та СНІД). Люди, яких торкнулася ця проблема, бояться говорити про це вголос, тому що їх осуджують, від них відвертаються друзі, не приймають у дитячі садочки дітей, ображають однокласники. А особливо прикро, коли так чинять медичні працівники… Звичайно, є люди, які ставляться з розумінням, і їх стає все більше, але як дізнатися, яку реакцію ти отримаєш у відповідь?..
     Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД реалізує національний проект «Забезпечення догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», одним із напрямків якого є адвокації та захист прав ЛЖВ. Мета його полягає в тому, щоб підвищити рівень поінформованості щодо прав ВІЛ-позитивних людей, адвокатувати їх інтереси та відстоювати права, в тому числі у суді. Задля цього у центральному офісі працює юридичний відділ, де кваліфіковані юристи безкоштовно надають будь-яку консультацію, а також, якщо виникає така потреба, виїжджають у регіони. Проект підтримується МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за кошти Глобального фонду по боротьбі з туберкульозом, малярією та СНІД.
     В 15 регіонах України працюють консультанти з адвокації та захисту прав ЛЖВ, в яких можна отримати будь-яку інформацію щодо законодавства України в сфері ВІЛ/СНІД, обговорити проблему. В Кіровограді консультації можна отримати, звернувшись до Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ, яке знаходиться за адресою вул. Леніна, 5/5. Звичайно, вся інформація, яка надходить від клієнтів, є конфіденційною, а подання документів до правозахисних органів відбувається тільки з їх згоди.
     Так на що ж має право ВІЛ-позитивний громадянин? Звичайно, за ним збережені всі конституційні права, тому право жити гідно є безумовним. В жодному разі йому не можуть відмовити ні в медичній допомозі, ні в відвідуванні дітьми дитячого садочка або школи. Безумовно, повинна гарантуватися таємниця діагнозу, і навіть якщо лікар переадресує вас до іншого фахівця, а у направленні вказано, що у вас ВІЛ-інфекція – це теж є порушенням прав. Згідно законодавства України, обстеження ВІЛ-позитивних людей в лікарнях та лікування опортуністичних інфекцій повинно проводиться безкоштовно. Питання: як це отримати, бо лікарі посилаються на відсутність коштів.
     Звичайно, як це вже заведено, державні мужі не можуть (чи не хочуть?) зрозуміти, що народ чекає підтримки від держави, до останнього сподіваючись на краще. Для того, щоб щось отримати, необхідно щось віддати, тож як мають сподіватися на підтримку своїх виборців депутати? Мені, не маючи ніякого відношення до політики людині, соромно сказати ВІЛ-позитивній мамі, що вона буде отримувати державну допомогу на харчування дитини до 18 місяців у сумі аж 34 (!) грн. на місяць.
     Тож, ми чекаємо на ваші звернення, повідомлення. Говоріть про те, що вас не влаштовує, відстоюйте своє право на життя. Наостанок хочу процитувати слова колишнього голови комісії з прав людини ООН Е. Рузвельт: «Де ж мають починатися загальні права людини? – В маленьких містечках поблизу вашої домівки, настільки маленьких і таких близьких, що знайти їх неможливо на будь-якій мапі світу. Але, в той самий час, вони складають цілий світ для окремої людини – це квартал, де вона мешкає, школа чи коледж, де вона навчається, завод, ферма або офіс, де вона працює. Це й є ті самі місця, в яких кожен чоловік, жінка або дитина сподіваються на справедливість, рівні можливості та людську гідність, без загрози дискримінації. Якщо саме тут ці права не дотримуються, вони мало що означатимуть будь-де. Без цілеспрямованої громадянської дії за дотримання цих прав біля свого дому, не варто очікувати на прогрес у великому світі».
     Чекаємо на ваші звернення за телефонами: 8 (0522) 24-69-04, 8 093 550 88 37, Аліна Ярославська, консультант з адвокації та захисту прав ЛЖВ у Кіровоградській області
     

24 апреля 2007 года.


Рейтинг статьи:   (5,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ