На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 29 сентября 2022
Посетителей: 274679   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

Віддайте права дитині!.. і не тільки!

    
     Діти – наше майбутнє. Про це дуже люблять згадувати політики та державні чиновники особливо у передвиборчий період. А в останній час думки про „майбутнє” відходять на задній план. Тож реалізацією програм для дітей займаються небайдужі вихователі, вчителі. А останнім часом громадські організації.
     
     Так, зараз в Кіровоградській області реалізується чотири проекти направлені на захист прав дитини підтримані Міністерством закордонних справ Данії. Зокрема, під час чергового засідання прес-клубу реформ громадські організації ДЕГО „Флора” та Кіровоградський прес-клуб реформ презентували два з них „Правосуддя з розумінням” та «Віддайте права дитині!».
     
     
     За словами керівника проекту „Віддайте права дитині!” Ганни Горобцової, на сьогодні за даними Державного департаменту України з питань виконання покарань, в 11 виховних колоніях для утримання неповнолітніх відбувають покарання близько 3-х тисяч засуджених. Більше 50% засуджені за розкрадання та крадіжки, 25% - за розбій чи пограбування, 10% - за нанесення тяжких тілесних ушкоджень чи вбивство. 13% засуджені у віці 14-16 років. Майже кожного третього неповнолітнього засуджено строком від 1 до 3 років. Така статистика є вражаючою. Тож, ситуація вимагає якнайшвидших змін.
     
     Чимало розмов в Україні ведеться щодо необхідності створення спеціальної системи судів для неповнолітніх. Так званої ювенальної юстиції. На думку фахівців правосуддя у справах неповнолітніх має бути не каральним, а передовсім таким, що відновлює порушені права та свободи жертви злочину, або потерпілого від правопорушення.
     
     
     Перспективи впровадження цієї системи досить туманні, враховуючи, що навіть деякі працівники правоохоронних органів слабо уявляють, що включає поняття ювенальна юстиція.
     
     Тому розвиток та пропаганду ювенальної юстиції повинна розпочинати громадськість. На це, власне, і спрямовані проекти. Звісно, і правову освіту самої молоді необхідно приводити до належного рівні. діти мають знати які права вони мають та як захистити свої права.
     
     Щоб досягти результату організатори проекту „Віддай права дитині!” разом з партнерами запланували цілий ряд заходів: створити 16 телевізійних 30 хвилинних дитячих передач для юнацтва на обласному телебаченні, провести дослідження “Дотримання прав людини у сфері діяльності правоохоронних органів” та організувати конференцію задля презентації результатів дослідження і обміну досвідом; запровадити конкурс есе і малюнку на тему: “Я дитина! Я маю право!”, за результатами якого буде видана брошура-буклет із роботами переможців. Для старшокласників провести чемпіонат міста з гри „ Що? Де? Коли” на тему: “Діти – це майбутні судді!”, та запровадити у тижневику „Новий погляд” та веб-сайті „весь Кіровоград” постійні рубрики про розвиток ювенальної юстиції.
     
     В свою чергу ДЕГО „Флора” в рамках проекту надаватиме практичну фахову безкоштовну допомогу неповнолітнім щодо захисту їхніх прав, запровадить роботу гарячої телефонної лінії (27-04-63), куди за порадою та допомогою діти зможуть звертатися цілодобово. Також організатори планують проведення широкомасштабної інформаційної кампанії щодо прав дитини.
     
     /автор - Олена Дзядух/
     

10 июля 2007 года.


Рейтинг статьи:   (5,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ