На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Четверг 29 сентября 2022
Посетителей: 274679   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

Правила гри визначено!

    
     Минулої п’ятниці Кіровоградський прес-клуб реформ відкрив двері місцевим політикам та журналістам, щоб поговорити про те, якими ці вибори будуть для кіровоградських політиків, та врешті для виборців.
     
     До участі у заході долучилося шестеро представників різних політичних сил. Юрій Каракай, народний депутат п’ятого скликання, Партія регіонів; Володимир Яворівський, народний депутат п’ятого скликання, Блок Юлії Тимошенко; Юрій Литвин, керівник обласної організації Народної партії України, керівник обласного виборчого штабу Блоку Литвина; Олександр Дануца, керівник міського виборчого штабу блоку „Наша Україна – Народна Самооборона”; Андрій Дробін, секретар обкому СПУ по роботі з депутатським корпусом; Микола Сальніков, керівник секретаріату Кіровоградської обласної організації Партії Зелених України. На жаль запрошенням прес-клубу не скористалися кіровоградські представники КПУ. Втім, незважаючи на це діалог виявився досить цікавим. Журналісти в основному змушені були слухати: політикам було що сказати одне одному. І не дивно – не так часто кіровоградські політики збираються на подібні дискусії, тим більше на телебаченні.
     Приємною несподіванкою стала єдність у поглядах та взаємна підтримка одне одного між представникам БЮТ та Нашої України. „Між БЮТ та НУНС чітко визначені правила гри і в період передвиборчої агітації і після неї, - пояснив Володимир Яворівський, - ми нарешті сформуємо в парламенті демократичну більшість”. Оптимізм пана Яворівського розділяє і Олександр Дануца.
     Олександр Дануца пропонує нарешті підвищити відповідальність народних депутатів перед народом. „Риба гниє з голови, чому ж ми починаємо чистити її з хвоста? – міркує він. – Настав час відмінити депутатську недоторканість, тоді й депутати по іншому ставитимуться до своїх обов’язків”. А Володимир Яворівський додає, що до того ж варто провести референдум щодо принципових питань. „Народ сам має визначити в якій країні жити Президентсько-парламентській чи парламентсько-президентській. Нехай люди визначаться щодо недоторканості депутатів, виборності суддів. Тоді вже ніхто не матиме права ревізувати ці рішення”, - вважає бютівець.
     В свою чергу їхні політичні опоненти вважають вибори політичною авантюрою. „Ми розуміємо, що позачергові вибори це політична авантюра, що тільки поглиблює політичну кризу”, - вважає соціаліст Дробін. Натомість, соціалісти не бояться позачергових виборів. „Наша політична сила набере в області не менше 10%”, - вважає Андрій Анатолійович. „Регіонал” Каракай погоджується з думкою соціаліста щодо авантюрності виборів, і пояснює, що їхня політична сила пішла на вибори тільки задля того, щоб не поглиблювати політичну кризу. Проте він сподівається, що вибори будуть проходити не на основі політичних домовленостей, а виключно на базі закону.
     Юрій Литвин, в свою чергу закликав всіх політиків не забувати про свої передвиборчі обіцянки після виборів та погодився, що повторні вибори – це додатковий шанс для Блоку Литвина повернутися до парламенту та виправдати довіру своїх виборців.
     
     Наталя МАРКОВА
     

15 августа 2007 года.


Рейтинг статьи:   (5,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2022 ЦПТИ, ИСКМ