На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Воскресенье 25 октября 2020
Посетителей: 230493   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Олег Занюк

ПОСОЛ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ВИСЛОВИВ ВИСОКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ

    
     18 лютого з журналістами Івано-Франківського прес-клубу зустрівся дипломат Дірк Шюбель – Перший секретар, керівник відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні та Білорусі. Співдоповідачем п.Шюбеля став п.Роман Комарницький – Голова правління Туристичної Асоціації Івано-Франківщини. Мова йшла про перебіг цікавого проекту, що його втілює Асоціація від липня 2007 року. Проект полягає у створенні транскордонної мережі розвитку та просуванні туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії.
     Фінансує проект Європейський Союз, в рамках Програми сусідства «Румунія-Україна». Діяльність проекту розраховано на 20 місяців. Основними партнерами виступають: з українського боку – Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Карпатський природний національний парк, а з румунського – Асоціація «ЕкоЛоджік».
     У розмові з журналістами п.Шюбель підкреслив: „Для Європейського Союзу особливо цінним є те, що проект створить сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та сусідніми територіями Румунії. Це дасть можливість мешканцям високогірних територій отримати додаткові доходи без значних інвестицій – і значно покращити соціально-економічну ситуацію в регіоні”.
     Території по обидва боки кордону мають багато спільних особливостей, тут проживають громади етнічних гуцулів, які мають спільну історію та традиції, але були розділені протягом майже 70 років суворим прикордонним режимом, що діяв в Радянському Союзі. Але навіть зараз, щоб завітати в гості один до одного, родини змушені подорожувати декілька сотень кілометрів в об’їзд. Слід відзначити, що можливості розвитку транскордонного туризму між Україною та Румунією досі не досліджувалися. Як зазначив Роман Комарницький: „Саме такий туризм може відіграти роль каталізатора для започаткування спільної господарської діяльності між представниками громад цих регіонів, сприятиме покращенню взаєморозуміння між місцевими громадами по обидва боки кордону й таким чином забезпечить досягнення цілей щодо гармонії в Європі та поглиблення європейської інтеграції”.
     Діяльність в рамках проекту зосереджуватиметься на таких завданнях:
     - розвиток ініціатив та співпраці з румунськими партнерами шляхом проведення навчальних турів, провадження спільної діяльності та організації спільних заходів для розвитку та просування туристичних продуктів.
     - покращення якості та асортименту послуг, які надаються відвідувачам шляхом створення нових туристичних продуктів (Екотуристичний візит-центр, віртуальний туристичний центр, туристичні інформаційні кіоски, спільні пакети туристичних послуг).
     - створення системи туристичної промоції для прикордонних територій Румунії та України: вивчення потенційних ринків для транскордонного туризму, організація спільних промоційних заходів.
     - вивчення можливостей та започаткування діалогу щодо відкриття пішого переходу на ділянці українсько-румунського кордону між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш.
     Кінцевими бенефіціарами проекту є місцеві громади, що розташовані в межах прикордонних територій, туристичні підприємства та провайдери туристичних послуг, інші суб’єкти господарювання, відвідувачі обох регіонів.
     Дірк Шюбель підкреслив: „Географічна та інформаційна ізольованість мешканців по обидва боки кордону є бар’єром, який слід долати. А подолавши – успішно і взаємовигідно розвивати добросусідські стосунки. Адже в цьому зацікавлені всі – як Івано-франківщина, так і Румунія та вся Європа в цілому”.
     

29 февраля 2008 года.


Рейтинг статьи:   (4,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2020 ЦПТИ, ИСКМ