На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Воскресенье 25 октября 2020
Посетителей: 230492   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
СТАТЬИ

Вікторія Талашкевич

Реформування місцевої влади з розумом!

    
     Саме таку мету поставили перед собою автори проекту “Проведення публічних консультацій та інформаційної кампанії з реформування місцевих органів влади”, що реалізується за фінансової підтримки Вестмінстерського фонду за демократію (WFD), Великобританія.
     Для цього Український освітній центр реформ та Міжнародний центр перспективних досліджень проводять другий етап публічних консультацій з реформування місцевих органів влади в семи містах України: Волинь, Дніпропетровськ, Житомир, Кіровоград, Миколаїв, Суми, Чернівці.
     14 березня експерти проекту перебували у Кіровограді, де зустрілися з політичними, громадськими діячами та журналістами обласного центру. Це вже не перший візит експертів до нашого міста. Перша зустріч з кіровоградськими представниками органів місцевого самоврядування відбулася восени, коли Віктор Чумак, керівник політичних програм Міжнародного центру перспективних досліджень, презентував так звану “зелену книгу” щодо реформування органів місцевого самоврядування, де було визначено основні проблеми та мета можливих реформ. Тоді обговорення з громадськістю в регіонах “зеленої книги” дало можливість узагальнити та доповнити пропозиціями представлений документ.
     В результаті обговорень була складена “біла книга”, яку й презентували експерти минулого тижня. “Біла книга” – це свого роду звіт про публічні консультації проведені під час удосконалення “зеленої книги”. В результаті обговорення фахівці прийшли до висновку, що основна проблема ефективного самоврядування в Україні – це незавершеність реформи, розпочатої у 1997 році Законом про місцеве самоврядування. В результаті, якісні соціальні та адміністративні послуги в Україні можуть отримувати тільки жителів мегаполісів, а села і селища залишаються поза увагою.
     Обмеженість фінансових та людських ресурсів не дають змоги місцевим органам самоврядування забезпечити громаду нормальним рівнем обслуговування. Все це говорить про необхідність проведення реформ. З іншого боку, активні кроки у напрямку реформування, без роз'яснення людям її ходу та наслідків, лякають громаду та викликають супротив. “Це можна було бачити у 2005 році, коли люди злякалися слова “територіальна” реформа”, - нагадав пан Чумак. Іншими проблемними питаннями залишаються впорядкування земельних відносин, адже прилеглі до адміністративно-територіальних одиниць землі могли б стати гарним ресурсом для наповнення місцевих бюджетів. Багато суперечок та правових тупиків виникає внаслідок нечіткого розподілення повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування.
     Але основне питання все ж у розподіленні податків та їх використанні. Доходи місцевого самоврядування в Україні складають менше 10% від загальних податків та зборів зібраних на території, тоді як в реформованій Угорщині цей відсоток наближається до 35%. І проблема не тільки у структурі податків, а й в їх ефективному використанні. За словами пана Віктора, зараз існує чимало ідей щодо зміни структури місцевих податків. Є прихильники введення податку на землю, інші вважають за потрібне замінити його на податок на нерухомість. Окрім того, для ефективного використання коштів треба розробити державні стандарти у соціальній сфері. Тоді будь-яке фінансування буде чітко прив'язано до стандарту та чисельності населення. Такі та інші пропозиції висловлювали експерти та представники органів місцевого самоврядування під час попередніх консультацій, а Віктор Чумак узагальнив та презентував їх у “білій книзі”.
     На думку пана Віктора, розроблені для уряду рекомендації сприятимуть підвищенню ролі публічних консультацій при прийнятті державних рішень та ознайомить суспільство із різними аспектами реформування місцевих органів влади та можливостями його проведення із залученням думки громадян.
     автор - Олена Ковальова
     

20 марта 2008 года.


Рейтинг статьи:   (4,0)
12345


ОТЗЫВЫ


НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2020 ЦПТИ, ИСКМ