На главную страницу


Проект ЦПТИ и ИСКМ "Третий сектор и четвертая власть"
  Суббота 16 января 2021
Посетителей: 233966   
Наш e-mail
ЛОГИН
Логин

Пароль

Вспомнить пароль
Регистрация
ОПРОС
Наскільки прозорою є процедура прийняття місцевих бюджетів?
Прозорою
Швидше прозорою ніж не прозорою
Важко віповісти
Швидше не прозорою ніж прозорою
Не прозорою


РЕКЛАМА
 
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО

НОВОСТИ НГО

Інтеграція – шлях у майбутнє

14-02-2005.
    
     Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) спільно з Центром підтримки творчих ініціатив (ЦПТІ) 11-12 лютого 2005 р. провів міжнародну конференцію „Інтеграція місцевих спільнот – шлях до сталого розвитку”, що проходила в рамках Центральноукраїнського кластеру проектів „Інтеграція місцевих спільнот” в м. Кіровограді за підтримки Фонду Євразія за рахунок коштів, наданих USAID.
     Завдання конференції - обговорити існуючі моделі співпраці державних закладів культури та НДО, обмінятися досвідом між фахівцями з Польщі та України з питань активізації громадян для вирішення соціальних проблем на місцевому рівні.
     Ідея співпраці закладів культури виникла в 1998 році у працівників Центру підтримки творчих ініціатив (ЦПТІ) під керівництвом Людмили Станкевич, коли в результаті спеціального дослідження становища державних закладів культури та процесу розвитку організацій громадського сектору з”ясувалося, що заклади культури мають потужну матеріальну базу, висококваліфікованих спеціалістів, але останнім часом залишаються на узбіччі нашого життя, а громадські організації, які мають цікаві ідеї, ентузіастів для їх втілення, але, як правило, не мають приміщень для роботи та відчувають брак професійних навичок у роботі з громадою. Для вирішення цієї проблеми спеціалісти ЦПТІ розробили цікаву інноваційну модель, яка пізніше втілилась у національну програму „Розвиток міжсекторної взаємодії громадських організацій та державних закладів культури”, яку підтримало Міністерство культури і мистецтв України, міжнародні благодійні фонди, регіональні НДО, представники бізнесу та громадян. В рамках цієї програми на Кіровоградщині було створено 20 інформаційно-консультативних пунктів для громадських активістів на базі районних будинків культури та районних бібліотек, які почали успішно працювати на розвиток громадської активності. Побачивши реальні успіхи такої співпраці, ідею підхопили у Дніпропетровській, а трохи пізніше і в Миколаївській області.
     Зараз ІСКМ (якому ЦПТІ передав функції по впровадженню в життя розробленої моделі), Центр підтримки громадських і культурних ініціатив (ЦПГКІ, м. Дніпропетровськ) та Центр сприяння суспільним інноваціям (ЦССІ, м. Миколаїв) разом працюють над втіленням у життя ідеї партнерства державних закладів культури та НДО, об”єднавшись у Центральноукраїнський кластер проектів „Інтеграція місцевих спільнот”.
     Працюючи далі над відшліфовкою та адаптацією ідеї для інших регіонів країни, Людмила Станкевич зустріла інформацію про те, що подібна ідея досить успішно реалізується в сусідній Польщі Центром підтримки місцевої активності. Зав”язались контакти, і от сьогодні польські гості - програмний координатор об'єднання Центр підтримки місцевої активності Олена Хоткевич та експерт мережі Центрів підтримки місцевої активності, тренер загальнопольського Об'єднання тренерів для громадських організацій, уповноважений мера міста Білий Сток з питань співробітництва з громадськими організаціями Мачей Живно поділяться своїм досвідом роботи по активізації місцевої громади з українськими колегами – представниками державних закладів культури та громадських організацій.
     „Ми вже давно зрозуміли, що саме заклади культури можуть, і навіть повинні, бо саме в цьому їх сутність, стати центрами активізації місцевих громад, їх згуртування та самоорганізацїї для вирішення внутрішніх проблем, говорить Лев Абрамов, президент ІСКМ.- А досвід наших польських колег додатково це підтверджує і надихає нас на нові кроки в цьому напрямку”.
     
НОВОСТИ СТАТЬИ КАТАЛОГ ФОРУМ НГО
ПОИСК


СТРАНЫ

БЛАГОДАРНОСТИ
Поддержку данному Интернет-ресурсу предоставляет Фонд
Евразия за счет средств Агентства США по Международному Развитию
(USAID) в рамках проекта ИСКМ "Развитие независимого информационного
пространства Украины". Точка зрения, выраженная в информационных
материалах, размещенных на данном сайте, принадлежит авторам и может не совпадать с
официальной позицией Фонда Евразия, USAID и ИСКМ.
 
Наш e-mail
© 1999-2021 ЦПТИ, ИСКМ